Co wziąć pod uwagę kupując drzwi szklane?

You are currently viewing Co wziąć pod uwagę kupując drzwi szklane?

Przejścia pomiędzy pomieszczeniami w naszym domu mają ogromne znaczenie zarówno dla wizualnej, jak i praktycznej strony wystroju wnętrza. Oprócz klasycznego drewna i coraz popularniejszej stolarki aluminiowej na rynku dostępne są również inne, ciekawe warianty. Z pewnością należy zaliczyć do nich drzwi szklane – ich efektowna prezencja oraz szereg walorów sprawiają, że sprawdzą się zarówno w prywatnych mieszkaniach, jak i biurach. Jeśli chcesz dowiedzieć się o nich więcej, koniecznie przeczytaj ten artykuł – przedstawimy Ci największe zalety oraz możliwości zastosowania tego rozwiązania.

Czym wyróżniają się drzwi szklane?

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu lub biurze, należy najpierw dokładnie przeanalizować jego atuty. Drzwi szklane doceniamy przede wszystkim za ich niecodzienny wygląd oraz możliwości aranżacyjne. Przejrzyste modele pozwolą nadać wnętrzu otwartego charakteru, a mleczne i matowe prezentują się unikalnie oraz są łatwe w utrzymaniu w czystości. Co więcej, szkło ma także praktyczne walory, które są często pomijane: jest w pełni odporne na wpływ wilgoci, a dzięki specjalnym zabezpieczeniom ich powierzchnia jest trudna do rozbicia lub uszkodzenia.

Jak aranżować drzwi szklane?

Ze względu na unikalny charakter można je dopasować do wielu trendów wnętrzarskich, które są aktualnie popularne. Szklane drzwi w surowej formie, na przykład z panelami w metalowej ramie, docenią z pewnością osoby, które celują w industrialny i loftowy charakter wnętrz. Doskonale będą pasować do surowej cegły i betonu w minimalistycznych przestrzeniach. Takie rozwiązanie z pewnością będzie pięknie podkreślać również modne wnętrza nowojorskie. Mleczne, nieprzezroczyste przeszklenia będą z kolei strzałem w dziesiątkę, jeśli cenisz sobie elegancki styl glamour – łatwość czyszczenia i efektowna prezencja pozwolą Ci zachować luksusowy charakter aranżacji na długo.

Jakie warianty drzwi szklanych są dostępne na rynku?

Takie rozwiązanie w domach i biurach w asortymentach sklepów najczęściej pojawia się w dwóch podstawowych rodzajach:

Pierwsza z tych opcji świetnie sprawdzi się na przykład w przejściu z korytarza lub do łazienki, gdzie nie mamy zbyt dużej powierzchni ściany do rozdysponowania. Drugi z kolei będzie świetnym rozwiązaniem w sytuacjach, gdy zależy Ci na jak najlepszym zagospodarowaniu dostępnej przestrzeni i nie chcesz, aby uchylne szklane skrzydło zajmowało dodatkowe centymetry, które trzeba pozostawić puste na jego otwieranie. Na rynku dostępne są także niezwykle intrygujące harmonijkowe drzwi szklane – jednak znacznie częściej wykorzystywane są w biurach i lokalach gastronomicznych niż w domach mieszkalnych.

Drzwi szklane - gotowe czy na zamówienie?

W tej kwestii należy stosować się takimi samymi wytycznymi jak w wypadku skrzydeł wykonanych z innych materiałów. Znaczenie mają przede wszystkim wymiary framugi, w której chcemy zamontować drzwi szklane – do standardowych przejść z pewnością znajdziesz wiele pasujących modeli, wśród których z łatwością wybierzesz najbardziej pasujący do Twojego gustu. Gotowy produkt to także niższy koszt i znacznie szybszy czas realizacji, z kolei produkcja skrzydła na zamówienie może zająć kilka dni lub nawet tygodni. Wykonanie drzwi szklanych na wymiar docenią jednak z pewnością osoby, które mają konkretną, niestandardową wizję i nie muszą brać pod uwagę ograniczonego grafiku prac ani budżetu.

Gdzie kupić drzwi szklane?

Aby skrzydło cieszyło Cię trwałością, pięknem i świetnymi parametrami przez długie lata, wybór sprawdzonego dostawcy ma ogromne znaczenie. Przeszklone panele muszą być również w specjalny sposób zabezpieczone, aby cechowały się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jeśli szukasz sklepu, w którym znajdziesz idealne drzwi szklane do Twojego mieszkania, serdecznie zapraszamy Cię do sprawdzenia asortymentu Eldoor – znajdziesz u nas wiele solidnie wykonanych i atrakcyjnych wizualnie propozycji.

Dodaj komentarz