Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych?

You are currently viewing Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Niezwykle ważnym elementem domostw jest wejście – będzie miało wpływ nie tylko na estetykę elewacji, lecz także komfort mieszkańców. Dobrze dobrane rozwiązania będą spełniać te funkcje przez lata, zapewniając budynkom również inne korzyści, aby jednak osiągnąć taki efekt, warto poświęcić trochę czasu na przeanalizowanie kilku czynników. Jeśli zastanawiasz się, jakie cechy powinny wyróżniać drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego, zachęcamy do lektury poniższego poradnika.

Dlaczego drzwi zewnętrzne są ważnym elementem domu?

Podstawową funkcją, jaką powinno spełniać wejście do domu jest zapewnienie szeroko pojętej wygody, poczucia intymności i bezpieczeństwa lokatorów. Drzwi zewnętrzne powinny mieć przede wszystkim wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, która zapewni im trwałość na lata i skutecznie zabezpieczy wnętrze domu jednorodzinnego przed deszczem i wiatrem. Coraz większą uwagę poświęcamy nie tylko solidnej konstrukcji i sprawnym zamkom, lecz także innym rozwiązaniom antywłamaniowym.

Zwiększająca się świadomość w zakresie troski o środowisko sprawia, że ważnym czynnikiem jest również szczelność drzwi zewnętrznych, która ma wpływ na energooszczędność. Nie bez znaczenia jest także wygląd wejść do domów jednorodzinnych. Coraz częściej wracamy uwagę również na to, aby kolor i materiał, z którego wykonane jest skrzydło, pasował do elewacji i stanowił nie tylko praktyczny, lecz także dekoracyjny element.

Dobrze dobrane wymiary - podstawa w dobieraniu drzwi

Nawet najlepszej jakości skrzydło nie będzie spełniało należycie swoich funkcji, jeśli będzie źle dobrane do otworu drzwiowego. Podstawą w doborze drzwi zewnętrznych do domu jednorodzinnego powinno być prawidłowe zmierzenie ich pożądanej szerokości i wysokości. Warto zwrócić uwagę również na kierunek otwierania oraz umiejscowienie zawiasów – te z pozoru drobne szczegóły będą niezwykle ważne dla Twojej wygody.

Komfort i energooszczędność - znaczenie izolacji

Ciepłe, dobrze wygłuszone wnętrze oraz niskie rachunki za ogrzewanie to cechy, które powinny wyróżniać każdy dom jednorodzinny. Inwestycja w drzwi wejściowe o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych szybko się zwraca, ponieważ takie skrzydło będzie skutecznie chronić przed utratami ciepła. Dzięki temu zmiany warunków atmosferycznych są znacznie mniej odczuwalne wewnątrz budynku.

Szczelne, dobrze wykonane drzwi zewnętrze pozwolą również zmniejszyć napływ uciążliwych hałasów. Parametr izolacji akustycznej warto wziąć pod uwagę zwłaszcza wtedy, gdy mieszkasz w ruchliwej okolicy, przez co Twój dom jednorodzinny jest wystawiony na odgłosy z zewnątrz przez całą dobę. Dobranie modelu, który gwarantuje odpowiedni poziom wygłuszenia to gwarancja komfortu, intymności i atmosferze, która sprzyja relaksowi.

Właściwości antywłamaniowe - jak ważne są w drzwiach zewnętrznych?

Poczucie bezpieczeństwa jest stanem, który pozwala Ci spokojnie spać w nocy – jeśli decydujesz się na dom jednorodzinny, warto stawiać je wysoko w hierarchii Twoich potrzeb. Nowoczesne drzwi zewnętrzne dostępne na rynku są ustandaryzowane pod względem właściwości antywłamaniowych zgodnie z normami unijnymi. Zgodnie z nimi, możesz zdecydować się na wariant od R1, czyli ochrony podstawowej, aż do R6, która zabezpiecza nawet przed włamaniami z użyciem wyspecjalizowanych elektronarzędzi.

Materiały na drzwi zewnętrzne - czym się wyróżniają?

Współcześni producenci korzystają z wielu nowoczesnych technologii, dzięki którym możliwa jest stolarka drzwiowa z wykorzystaniem wielu różnych tworzyw – naturalnych i syntetycznych. Wśród materiałów na drzwi zewnętrzne, które najlepiej sprawdzą się w domach jednorodzinnych, należy wyróżnić:

Jeśli nie wiesz, jakie drzwi zewnętrze dobrać do Twojego domu, aby zapewniły Ci najlepsze parametry, skontaktuj się z Eldoor. Nasi doradcy chętnie wskażą Ci modele, które mieszczą się w Twoim budżecie i zapewnią najwyższy komfort w Twoim budynku jednorodzinnym.

Dodaj komentarz