Czy drzwi aluminiowe są lepsze niż PCV? Co wybrać do domu?

You are currently viewing Czy drzwi aluminiowe są lepsze niż PCV? Co wybrać do domu?

Czy drzwi aluminiowe są lepsze niż PCV? Co wybrać do domu?

Rynek ma do zaoferowania wiele rodzajów skrzydeł drzwiowych, nic więc dziwnego, że wybór ten nie należy do najłatwiejszych. Pod uwagę warto wziąć nie tylko kwestie estetyczne, ale również praktyczne, takie jak czynnik bezpieczeństwa, właściwości antywłamaniowe czy dźwiękoszczelność. Ostatnio dużą popularnością cieszą się modele aluminiowe oraz PCV, jednak które z nich lepiej sprawdzą się do domu? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się, jakie drzwi wybrać.

Czym charakteryzują się drzwi PCV?

Jedną z niewątpliwych zalet tego typu skrzydeł jest cena. Drzwi PCV są znacznie tańsze od aluminiowych, dlatego są chętnie wybierane przez właścicieli domów jednorodzinnych. Ponadto bardzo łatwo utrzymać je w czystości, a do tego nie wymagają przeprowadzania renowacji, co wpływa na komfort użytkowania. Są również odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz na różne warunki atmosferyczne. Jakby tego było mało, modele wykonane z tworzywa sztucznego cechują się świetnymi parametrami izolacyjnymi, dzięki czemu do wnętrza domu nie przedostaje się chłód.

Chociaż mają dużo zalet, drzwi PCV nie pozostają bez wad. Ich słabą stroną bez wątpienia jest wysoki poziom sztywności, który sprawia, że nie stanowią aż tak skutecznej ochrony przed włamywaczami. W dodatku w porównaniu z modelami aluminiowymi trudno je naprawić – mogą się nieestetycznie odkształcać, co negatywnie wpływa na ich wygląd

Cechy szczególne drzwi aluminiowych

To, co w dużej mierze wyróżnia skrzydła aluminiowe od PCV, to ich stylistyka oraz estetyczne wykonanie. Materiał, z którego są wyrabiane, maluje się metodą proszkową oferującą bogatą paletę barw, dzięki czemu wybrany kolor można dopasować do okien lub innych elementów wyposażenia domu. Ponadto łatwo się go kształtuje, co umożliwia stworzenie zarówno prostych, jak i niestandardowych konstrukcji drzwi.

Drzwi aluminiowe cechują się również wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia i warunki pogodowe. Dobrze izolują wnętrze domu od chłodu, a do tego mają doskonałe właściwości antywłamaniowe i akustyczne – nie dopuszczają do środka hałasów z zewnątrz, pozwalając cieszyć się domownikom ciszą i spokojem.

Największą wadą skrzydeł drzwiowych z aluminium jest wysoka cena. Są znacznie droższe niż modele PCV. Nadrabiają jednak wieloma zaletami, zapewniając duży komfort i bezpieczeństwo, co powinno stanowić priorytet każdego właściciela domu.

Drzwi aluminiowe czy PCV - które sprawdzą się w warunkach domowych?

Znając już wady i zalety obu rozwiązań, podjęcie decyzji nie powinno sprawić Ci żadnych problemów. Do domu lepiej sprawdzą się drzwi aluminiowe niż PCV, gdyż mają świetne właściwości antywłamaniowe, izolacyjne oraz akustyczne, a do tego umożliwiają większy wybór pod względem estetyki, dzięki czemu będą dodatkowo stanowić piękną ozdobę posesji. Jednak najważniejsze, by wybrać model zgodnie ze swoimi potrzebami oraz wymaganiami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat skrzydeł drzwiowych z aluminium oraz tworzywa sztucznego, skontaktuj się z nami. Personel Eldoor chętnie pomoże Ci w wyborze oraz odpowie na wszelkie Twoje pytania.

Dodaj komentarz